Instagram i inne takie

sieci

sieciOstatnio zauważyłam, że wiele osób ucieka z Facebooka na Instagrama. Zaczęłam ogarniać temat – i rzeczywiście ta druga sieć jest bardziej do spamowania zdjęciami – więc jest to bardziej adekwatne do tego co robią moi znajomi. Tak doszłam do wniosku – że to całkiem wygodne – używać facebooka dużo rzadziej i wrzucać sobie fotki na insta. Generalnie okazało się – że po pierwsze – facebooka można mocno ograniczyć, a do tego każda z tych sieci ma inne zadania – a wydawało mi się wcześniej – że to jedno i to samo – tylko pod inną nazwą.

No i zaczęłam też grzebać w ustawieniach facebooka. Okazuje się – że można tak ustawić sobie znajomych – żeby pewne posty widziały tylko odpowiednie osoby. Nie dzielisz się więc swoim życiem prywatnym z wszystkimi znajomymi – ograniczasz to pole „widzenia” bardzo mocno – i już masz więcej prywatności – nie ograniczając swoich działań. Skopiowali te ustawienia z Google +, który już na początku miał w założeniach podziały

Jest też Twitter – który to ma charakter bardziej informacyjny w odróżnieniu od Intagrama;-) Jak widać – dla każdego co innego – w zależności od potrzeb.

A Ty w jakiej sieci społecznościowej jestes?:)