Działeczka

działkaWarto mieć takie miejsce, gdzie można zaprosić znajomych albo zabrać dzieciaki – gdzie nie ma dostępu do technologii – jest tylko sama natura! My już mamy – i naprawdę często korzystamy z tej opcji.

Dobrze ocieplone budynki zawsze kojarzyły mi się z kolejnymi warstwami styropianu, które się nakłada na elewację. A wiadomo, wszystko w budownictwie – nie należy do tanich rzeczy i dlatego zazwyczaj koszt dobrego ocieplenia domu był wysoki.

Z mężem jeszcze przed wakacjami –  stwierdziliśmy, że postawimy sobie taki nieduży domek na działce, którą dostaliśmy od mojej mamy. Coś w rodzaju letniskowego, jednak żeby można było tam także zimą odpocząć. Dopiero wtedy zaczęliśmy szukać informacji o tym, z czego go pobudować, i trafiliśmy na płyty warstwowe. Wiem, stosuje się je zazwyczaj do budowy hal i podobnych dużych obiektów. Ale w naszej sytuacji sprawdziły się idealnie. Domek stanął bardzo szybko tak szczerze mówiąc, w tym czasie pewnie nie zdążylibyśmy wymurować nawet dobrze jednej ściany. Oczywiście trochę zmodyfikowana została konstrukcja, żeby dom był przytulny. Ale jak się okazało, płyty warstwowe idealnie się sprawdziły.

Spędzamy teraz na działce prawie każdy weekend – a dzieciaki jeżdzą z nami;)